Ve čtvrti Queens v New Yorku se nachází mezinárodní letiště Johna F. Kennedyho. Jedná se o nejrušnější letiště v USA co se týče mezinárodního provozu.
Kvůli tomuto postupnému nárůstu dopravy nebyly některé z hlavních vchodů na letiště JFK, vybavené otočnými dveřmi, schopny zvládnout provoz velkého počtu cestujících ve špičce, často doprovázených vozíky a zavazadly. To způsobovalo fronty a problémy s cirkulací vzduchu.
Pro řešení situace si letiště rozhodlo pro vylepšení svých přístupových zařízení se třemi cíli: větší kapacita průchodu dveřmi, větší úspora energie ve vchodech a minimální dopad na vzhled budovy.
Po analýze několika návrhů bylo rozhodnuto neměnit otočné dveře na větší. Bylo tak možné zachovat strukturu budovy bez změny a podstatně snížit celkový rozpočet projektu. Ale jak tedy zvýšit kapacitu lidí procházejících dveřmi?
Využitím stávající konstrukce otočných dveří došlo k odstranění jejich křídel a nahrazení dvěma automaticky posuvnými dveřmi pokrývajícími celý průměr, což zajistilo maximální kapacitu a usnadnilo pohyb.
Tří- nebo čtyřkřídlé otočné dveře mohou snížit množství energie potřebné k vytápění nebo chlazení budovy, což zajišťuje optimální úsporu energie a snižuje uhlíkovou stopu. Posuvné dveře nejsou tak účinné, ale v kombinaci se vzduchovou clonou s vysokou účinností jsou ideálním řešením k vytvoření neviditelné bariéry, která odděluje dvě různá prostředí, aniž by došlo k omezení přístupu lidí.
Vzduchová clona měla být umístěna tak, aby kopírovala zakřivení otočných dveří. Technologická výzva se v tomto případě sestávala ze samotných rozměrů otočných dveří (o průměru téměř 5 metrů), které byly mnohem větší než standardní otočné dveře. Navíc, úspora energie a výkon vzduchové clony byly stejně důležité jako estetika. To vyžadovalo konstrukci vzduchové clony, která by se bez problémů integrovala do letištního interiéru a byla technicky proveditelná.
Společnost Airtècnics navrhla vysoce výkonný model vzduchové clony Rotowind s vysoce účinnými EC ventilátory, ohřevem teplou vodou a výstupním otvorem vzduchu dělícím se na dvě části, aby došlo k pokrytí celého poloměru zakřivení. Model byl také natřen stejnou bílou barvou, jako je stavební konstrukce.
Řešení, přijaté pro těchto 8 vchodů na letiště JFK v New Yorku s problémem kapacity provozu, bylo úspěšné. S minimálním rozpočtem je zařízení nyní funkčnější, udržuje harmonii v designu, šetří více energie a nabízí větší komfort pro cestující.