Společnost Airtècnics, zaujímající přední místo v oblasti inovací a řešení, přidává do svého katalogu nové modely vzduchových clon s tepelným čerpadlem pro průmyslové užití. Cílem je pokrýt stále důležitější potřebu průmyslového sektoru, týkající se kontroly optimálních podmínek a energetické účinnosti klimatizačních systémů v reálném čase.
Řada vzduchových clon pro velká průmyslová vrata s chlazením vyžaduje speciální podmínky. Za prvé, vlivem okolní teploty a teploty cívky vzduchové clony dohromady s vlhkostí prostředí dochází uvnitř clony ke kondenzaci, což až doteď mohlo vést k úniku vody skrze proudovou trysku clony v důsledku tahu vzduchu a chladicí kapacity. Tento nedostatek byl vyřešen snížením rychlosti ventilátoru a v důsledku toho i účinnosti clony.
Díky našim ambicím v oblasti výzkumu a vývoje a za zásadní ekonomické účasti Centra pro rozvoj průmyslové technologie (Centre for the Development of Industrial Technology – CDTI), jsme dosáhli cílů, které jsme si stanovili na začátku. Chtěli jsme zajistit, aby nedošlo k narušení optimálního fungování clony s cílem zabránit tvorbě vody.
Toho by bylo dosaženo zabráněním kondenzování vody v cívce, protože při práci v chladném počasí může vzduch obsahovat menší množství vody (relativní vlhkost) a zbytková voda po nasycení vzduchu kondenzuje. Existují dva procesy, které tomuto zabrání. Jedním je snížení relativní vlhkosti vzduchu procházejícího clonou a druhým je regulace chlazení vzduchu.
Za tímto účelem byl vyvinut inteligentní regulátor pro průmyslové vzduchové clony. Tento nový regulátor zahrnuje podstatnou změnu oproti předchozím ovládacím prvkům síťové komunikace a mimo jiné usnadňuje monitorování zařízení v reálném čase tak, aby bylo možné řešit problémy odkudkoli ve světě. Kromě obvyklé možnosti regulace teploty, vlhkosti a rychlosti stahování.
Cílem všech těchto novinek je především dosáhnout co nejvyšší výkonnosti a energetické účinnosti při splnění závazku společnosti Airtècnics vůči životnímu prostředí a zajištění ekonomických úspor našim spotřebitelům.
Mezi modely průmyslových vzduchových clon, které tuto novou technologii podporují, patří: Windbox BB, její homonymní zapuštěný model a vzduchová clona Windbox LXL, která je speciálně navržena pro opravdu velké dveře a vrata.
V současnosti se mezi značky tepelných čerpadel, které jsou s instalacemi kompatibilní, řadí Mitsubishi Electric, Daikin a LG, v systémech 1:1 a 2:1; LG, Midea a Haier v systémech VRF (systémech s proměnným průtokem chladící látky); a na vyžádání Toshiba se systémem 1:1 a 2:1.